Промоција виноградарства и винарства

Поводом Светог Трифуна који се у православном свету слави и као заштитник виноградара и винара,Средња школа „Краљ Петар I“ организовала је данас,у славу и част свеца,промоцију својих производа.Наиме,познато је да се у овој средњошколској установи, поред низа смерова,дуги низ година одвија настава и у оквиру смера Виноградар-винар.Реч је о четворогодишњем смеру који поред Тополе,у читавој Србији постоји још само у Александровцу и Суботици.

Професори и ученици – будући виноградари и винари имали су шта да понуде у холу школе.Дегустаторима је на располагању била ракија лозовача, а од вина ружица и совињон.Истовремено у једној од учионица, ученици, подељени по гурпама, такмичили су се у квизу знања из области виноградарства.У прилог томе да ово одељење свестрано едукује кадрове говори и податак да на економији школе постоји и огледни засад винограда од око 30 ари, на коме ђаци и на непосредан начин долазе до знања из области виноградарства.А када је о винима и ракијама реч ту су се већ опробали и на такмичењима.На јесенас одржаном Међународном оцењивању вина и ракија које се одржава у склопу Опленачке бербе, награде су побрали совињон и лозовача, што заправо представља и одраз квалитета рада у школи.

Вреди истаћи да ће школа „Краљ Петар I“ са овим смером учествовати и на предстојећем 37. Међународном сајму туризма у Београду.На штанду Туристичке организације „Опленац“, са производима из опленачке регије, када су вина и ракије у питању, наћи ће се и вина и ракије ове школе.То ће уједно бити и прилика да се промовишу рад и производи одељења Виноградар-винар, а такође и прошире информације о могућностима, капацитетима и знањима које школа будућим ученицима у овом правцу може да пружи.

promocija 1

погледај галерију >>>